......
 

تام رایدر 8

آبان ماه سال پیش بود که در حال خواندن پیش نـمایش ها و دیدن دموهای متعدد بـازی« توم ریـدر: افـسانه» بودم تا برای دنیای بازی یک مقاله اولین نگاه بنویسم . خیلی وقت ها دموهایی که پیش از عرضه بـازی می بینید ، شما را کاملا گول می زنند و نتیجه کار اصلا آن چیزی نیست که تصور می کردید . پارسال می ترسیدیم این بلا سر افسانه عزیزمان هم بیاید . نکند کریستال داینامیکس نتواند توم ریدر را احیا کند ؟ نکند این گرافیک بالا و مراحل دیدنی همه شان سراب باشند ؟
خوش بختانه این کابوس واقعیت پیدا نکرد و لارا کرافت با افسانه جدیدش ، بازگشت بسیار خوب و باشکوهی داشت . با این که سبک بازی توم ریدر کاملا زیر و رو شد و بازی بسیار کوتاه بود ، ولی لذتی را که باید از یک توم ریدر ببرید داشت . سازنده ها قول دادند از این به بعد توم ریدرهایشان را با سرعت بیشتری بسازند و جذابیت های بیشتری هم به آن اضافه کنند . بهار سال آینده نوبت ساخته شدن یک توم ریدر دیگر است ، اما این بار از نوع بازسازی شده اش .
توم ریدر 1 یا 8 ؟
شایعات از اواخر خرداد ماه امسال شروع شدند ، هنگامی که یک دموی جالب در سایت های اینترنتی پخش شد که در آن لارا کرافت را در مراحل قدیمی و آشنای توم ریدر 1 نشان می داد . اما این دموی مخصوص psp بود هم چنین عنوان Core Design به عنوان سازنده اش در دمو به چشم می خورد ! شایعات بسیار داغی در وبلاگ ها ، فوروم ها و ایمیل های خبری بازی درباره این دمو پخش شد . بعضی گرافیک آن را بسیار بالاتر و بهتر از افسانه می دانستند که محصول کریستال داینامیکس بود ، بعضی ها هم می گفتند مکانیک کهنه شده توم ریدر دوباره نباید تکرار بشود . به هر حال بعد از اینکه یک نفر تعجب کرد که موسیقی دمو در واقع موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان : اپیزود اول است ، همه فهمیدند که دمو تقلبی است . بالاخره « کوردیزاین » رسما اعلام کرد اعلام کرد که این دمو مربوط به یکی از پروژه های متوقف شده قدیمی آنها بوده که به دلایلی در اینترنت پخش شده است . ناامیدی طرفداران یک شب بیشتر طول نکشید . فردای آن روز Eidos اعلام کرد برای اینکه کسی از طرفداران ناراحت نشود ، پروژه بازسازی توم ریدر 1 توسط کریستال داینامیکس آغاز شده و این بازی در بهار سال 2007 به بازار خواهد رسید . این خبر جماعت بسیار زیادی از توم ریدربازان ( از جمله تحریریه دنیای بازی ) را خوشحال کرد . اما تا چند وقت پیش به جز چند اسکرین شات ، چیز دیگری از بازی رو نشده بود . اما به هر حال شماره بعدی توم ریدر در راه است و قرار است لذت فراموش نشدنی بازی کردن اولین قسمت این سری محبوب را دوباره برایمان تکرار کند .
احیاء یک شاهکار
قرار نیست نسخه جدید که Anniversary یا سالگرد نام دارد ، دقیقا تکرار همان مراحل با همان معماها باشد . بزرگ ترین تغییری که در این بازی نسبت به بازی اولیه رخ می دهد ، تغییر موتور پایه آن است . سازنده ها قرار است از همان انجینی استفاده کنند که افسانه را با آن ساختند . به این ترتیب دیگر از دنیای بلوک بلوک توم ریدر 1 خبری نیست ، هم چنین حیف است که فیزیک هاوک در چنین بازی ای استفاده نشود . پس انتظار معماهای جدیدی را داشته باشید که با فیزیک بسیار عالی توم ریدر افسانه حل بشوند .
لاراکرافتی که در موتور پایه افسانه به عنوان نقش اول بازی ظاهر شد ، بسیار سریع تر و فرزتر از لاراکرافت ده سال پیش است در پاسخ به این سوال که چطور مراحل قدیمی با موتور جدید تطبیق داده می شوند ؛ جیسون بوتا ، مدیر استودیوی کریستال داینامیکس ، می گوید : وقتی چند لوکیشن از توم ریدر اولیه را با موتور افسانه بازسازی کردیم متوجه شدیم به خاطر تفاوت خصوصیات این دو موتور ، مسیرهایی که در توم ریدر 1 بیش از پنج دقیقه طول می کشید تا آنها را طی کنید ، در حال حاضر در کمتر از بیست ثانیه رد
می شوند ؛ به این ترتیب کل بازی برای کسی که تام ریدر 1 را بازی کرده باشد کم تر از دو ساعت زمان خواهد برد ! . در نتیجه گروه تغییراتی را در خط اصلی بازی و محیط هایی که لارا دوباره به آنها سر می زند خواهد داد . منتظر این نباشید که دقیقا مراحل توم ریدر 1 را ببینید ، اما سازنده ها قول داده اند همه صحنه های اصلی و به یادماندنی بهترین بازی سال 96 به طور کامل و با جزئیات بسیار بیشتر حضور داشته باشند . می توانید به این وعده سازنده ها اعتماد کنید . تنها دمویی که فعلا از بازسازی توم ریدر 1 موجود است ، به یادماندنی ترین صحنه بازی را نشان می دهد . مرحله دره گم شده ( Lost vally ) با گیاهان سرسبز و آبشارهای زیبایش که در آن راپتورها به لارا حمله می کنند . هر کس این مرحله را بازی کرده باشد ، شوکی که لحظه ای بعد به او وارد شده است را تا آخر عمرش فراموش نخواهد کرد ؛ تیراناسوری که ناگهان از پشت صخره ای بیرون می آید و با فریاد وحشتناکش به شما حمله می کند .... این صحنه ها با گرافیک جدید خیلی جذاب تر و دیدنی تر هستند .
منتظر سالگرد ده سالگی توم ریدر باشید ( هر چند که شش ماه دیرتر این اتفاق می افتد ) این بار دیگر با اطمینان می توانم بگویم این بازی عالی خواهد بود . زیرا مراحل و معماهای توم ریدر 1 و گرافیک و فیزیک عالی توم ریدر افسانه امتحان خودشان را قبلا به خوبی پس داده اند . بهار آینده یکی از بهترین بازی های تاریخ بار دیگر متولد خواهد شد !
مراحل
تا به حال وجود چهار مرحله زیر که مربوط به توم ریدر 1 اصلی بودند قطعی شده است .
پرو : در آستانه ورود به غاری که به شهر باستانی « ویلکام بامبا » ی ایناکاهام ختم می شود ، لارا مورد حمله گرگ ها قرار می گیرد و مرحله اول آغاز می شود .
این مرحله حتما در نسخه نهایی هست زیرا در دموی پیش نمایش ، دره گم شده یکی از مراحل پرو به طور کامل نشان داده می شوند . دشمن های اصلی بازی در این مرحله ، گرگ های سفید ، خرس ها ، خفاش ها ، راپتورها و تیراناسور بودند .

یونان: خرابه های روم باستان دومین جایی هستند که لارا برای جستجوی سه « سایان »
گم شده می رود . در این مرحله دشمن ها شامل گوریل ها ، شیرها و تمساح ها می شدند . معروفترین مرحله یونان ، کالوسوم است که معماهای بسیار جالبی دارد . البته در بازی دقیقا اشاره نمی شود خرابه هایی که لارا در آنها جستجو می کند ، در یونان هستند یا ایتالیا .

مصر : سومین سایان در مقبره فرعون خامون است . دشمن هایی که لارا با آن ها رو برو می شود ، شامل ببرهای سیاه ، مومیایی های وحشی ، سنتورها و موجودات عجیب آتلانتیسی هستند . مراحل مصر بسیار عظیم و زیبا هستند و یکی از جالب ترین صحنه ها ، مجسمه بزرگ ابوالهول است که باید از آن بالا بروید .

آتلانتیس : پس از پیدا شدن سه سایان باستانی ، بالاخره راه ورود به شهر گم شده آتلانتیس باز می شود که طراحی بسیار عجیبی دارد . دیواره های آتلانتیس از یک جور بافت زنده تشکیل شده اند که باید ببینیم در بازسازی گرافیکی چه شمایلی پیدا خواهند کرد . علاوه بر هیولاهای آتلانتیسی ، افراد مزدور ناتلا ( دشمن لارا در بازی ) نیز به شما حمله خواهند کرد .

شایعاتی شنیده می شود که ممکن است مراحل زیر هم در توم ریدر : « سالگرد» وجود داشته باشد .

اقامتگاه کرافت : احتمالا همان قصری که در توم ریدر : افسانه به عنوان خانه
لارا وجود داشت ، در این شماره هم طراحی بشود و احتمالا باید در آن به دنبال راه های مخفی برای جمع کردن جایزه های بازی باشید . البته در توم ریدر 1 ، لارا نمی توانست از داخل خانه خارج شود اما ممکن است در این شماره فضای بیرون قصر هم طراحی شده باشد .

کوتاه
* لباس های اصلی لارا در توم ریدر 1 به عنوان جایزه در سالگرد وجود خواهند داشت .
* سلاح حهای لارا هنوز معلوم نیستند اما پیستول های معروف با تیرهای بی نهایت ، شاتگان و یوزی تایید شده اند .
* مراحل از آن چیزی که در توم ریدر 1 بودند بسیار بزرگ تر طراحی خواهند شد ، و معماهای جدید بسیار زیادی سر راهتان قرار می گیرند
* اعلام شده مدت زمان تمام کردن بازی به طور متوسط پانزده ساعت خواهد بود ، این مدت بسیار بیشتر از زمانی است که برای تمام کردن افسانه لازم داشتید .
* چنگک معروف لارا در افسانه ، باز هم همراه او خواهد بود ؛ اما این بار آهنربایی نیست .
* سیستم چرخشی معروف کوله پشتی لارا در سه شماره اول قرار است در این بازسازی دوباره تکرار شود .
* معلوم نیست که لارا باز هم می تواند مانند گذشته آیتم های نامحدودی با خود بردارد یا مانند افسانه تعداد سلاح ها در هر لحظه محدود است ؟
* در توم ریدر 1 : سالگرد ، یک هنرپیشه جدید به نام Karima Adeibibe به جای لارا ایفای نقش می کند .
* خوش بختانه در این شماره خبری از همراهان لارا مانند زیپ نیست .
* لارا از هیچ ابزار کمکی نظیر دوربین های چشمی ، PDA یا PLS استفاده نخواهد کرد .
* به نظر نمی رسد سازنده ها تصمیمی برای ساخت دموهای FMV برای بازی داشته باشند ، چیزی که یکی از جذابیت های اصلی توم ریدر 1 بود .
* آدرس سایت رسمی توم ریدر : سالگرد ؛ www.tombraideranniversary.com <http://www.tombraideranniversary.com> است .
* اگر سری به سایت رسمی توم ریدر : سالگرد بزنید ، موسیقی اصلی بازی که توسط تروئل فولمن ( آهنگساز افسانه ) ساخته شده را می توانید بشنوید .
* توبی گارد ، خالق توم ریدر و لارا کرافت ، در بازنویسی سناریوی توم ریدر 1 به تیم سازهدن کمک می کند .
* قرار است دوباره لارا همانند بازی های قدیمی توم ریدر ، در هنگام بالا رفتن از لبه ها ناله کند .
* امیدواریم دوباره Health Pack های معروف توم ریدر را در این بازی ببینیم .

 

نوشته شده توسط مدیر گروه علی ابراهیمی در جمعه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۶ و ساعت 14:56

 
 


.:: Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by remksgameor ::.
.:: Design By :
wWw.Theme-Designer.Com ::.

   REMKS ALI ERAHIMI
scorpion_mk4000@yahoo.com:: حرفه ای ترین قالب هاي وبلاگ
:: CAPCOM
:: KONAMI
:: E3
:: my
:: اولین سایت بین المللی نقاشی
:: مقالات وجزوه های دانشجوی
:: بهمن ۱۳۹۰

:: آذر ۱۳۹۰

:: اردیبهشت ۱۳۹۰

:: دی ۱۳۸۹

:: دی ۱۳۸۸

:: مهر ۱۳۸۸

:: شهریور ۱۳۸۸

:: مرداد ۱۳۸۸

:: تیر ۱۳۸۸

:: اردیبهشت ۱۳۸۸

:: فروردین ۱۳۸۸

:: اسفند ۱۳۸۷

:: ادامه ی آرشیو ماهانه
» تعداد بازديدها:
» کاربر: Admin

  RSS 2.0  
:: RESIDENT EVIL 6 تاریخ عرضه و پلتفروم های
:: آنچه از Resident Evil 6 می دانیم
:: بازی اقامتگاه شیطان ۴ و کد ورونیکا برای کنسول پلی استیشن ۳
:: های جدید تامب رایدر 2011
:: فیلم جدید Resident Evil در سال ۲۰۱۲ اکران می شود
:: عرضه‌ی Resident Evil: ORC در نیمه چهارم ۲۰۱۱
:: اولین تریلر : Raccoon City
:: تصاویر مفهومی Resident Evil: Revelations
:: Kawata: ما فقط به دنبال یک بازی ترسناک دیگر نیستیم!
:: ۱۵ سال همراه با EVIL
:: Resident Evil 6 کاملا متفاوت خواهد بود !
:: Resident Evil Nintendo 3DS
:: Tomb Rider Reboot
:: انیمیشن Resident Evil damnation
:: ليست بازي هاي جديد
.